Užívání nádobí Stoneline

Příznivce myček potěšíme. Nádobí je možné v myčce umývat, nicméně ve většině případů to není vůbec nutné.

Nádobí jde jednoduše utřít papírovým ubrouskem. Pokud papírový ubrousek nebude stačit, je doporučeno nádobí umýt běžným způsobem, tedy jemným hadříkem omýt pod teplou vodou bez čistících prostředků.

Čistící prostředky jsou většinou navrženy tak, aby smyly z povrchu nádobí olej. Ten je ale přirozenou součástí pánve, takže při pravidelném používání čistících prostředků může dojít k poškození nepřilnavé vrstvy.

Pánev Swing up s mramorovým povrchem 24 cm

Není hadřík jako hadřík

Nádobí Stoneline je sice (jako) z kamene, životnost na věky věků mu ale můžete prodloužit šetrnou údržbou a péčí. A když při tom budete rovnou pečovat o přírodu, bude to radost dvojnásobná.

Doporučujeme proto umývat nádobí ekologickými hadříky a utěrkami, které díky inovativním materiálům nádobí umyjí pouze vodou a bez poškrábání. Například E-cloth.

Proč umývat Stoneline nádobí ekologickými hadříky a houbičkami?

  • Jsou šetrné k nádobí i přírodě – ekologické hadříky bývají vyrobené z mikrovláken, která jsou vysoce savá a společně s vodou rozbíjí špínu na mikro částečky a spolehlivě ji absorbují. Hladké eko hadříky navíc nádobí nepoškrábou.
  • Delší životní cyklus – klasické “jednorázové” houbičky se opotřebovávají rychleji než eko hadříky a houbičky vyrobené z odolnějších přírodních a recyklovatelných materiálů.
  • Ani smítko plastu – na rozdíl od ekologických variant, některé klasické konvenční houbičky nebo hadříky mohou obsahovat mikroplasty a jiné látky, které se při používání uvolňují a odplouvají rovnou do přírody.
  • Jsou biologicky rozložitelné – 100% přírodní houbičky můžete po opotřebování s klidem kompostovat. V přírodě se totiž rozloží. 

E-cloth prošel i podrobným testováním v běžné domácnosti, na výsledky zátěžového testu se můžete podívat zde.